Instagram da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

Özellikle ticaretle uğraşan kişilerin son zamanlarda sıklıkla gerçekleştirdiği şeylerden biri de Instagram İşletme Hesabı olmaktadır. Instagram işletme hesabına geçiş yapmayan kişiler tarafından işletme hesabıyla ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Peki, Instagram da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır? Bizde sizler için bu detaylardan bahsetmeye çalışacağız.

Instagram İşletme Profili Neden Önemli?

Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran Instagram’da kendi reklamlarınızı oluşturup, kazancınıza kazanç katmak sizin elinizde. Tabi ki bunu yapabilmek için kendinize bir işletme hesabı açmanız gerekiyor. İşletme hesabı ortaya çıkmadan önce ticaretle uğraşan kişiler takipçi satın alıp hesaplarını büyütmeye çalışıyorlardı. Reklam ve sponsorlu içerik hazırlamalarına izin verilmiyordu. Fakat işletme hesabıyla beraber kullanıcılar isterse kendi hesapları üzerinden reklam ve sponsorluk hazırlayabilirler. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız sosyal medya üzerinden bazı çalışmalar yapmanız sizin daha fazla satış yapmanıza olanak sağlayacaktır. İşletme profiline geçiş yapmazsanız eğer ürününüzün tanıtımını kolaylıkla yapamayacak ve reklam oluşturamayacaksınız.

Instagram da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır? 

  • Öncelikle kendi Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Daha sonra sağ üst köşede yer alan Ayarlar kısmına tıklayarak karşınıza çıkan İşletme Profiline Geç yazısına tıklayın.
  • Bu kısma tıkladığınız zaman karşınıza yeni bir pencere çıkacaktır. Bu alanda İşletme profiline geçtiğiniz zaman hangi özellikleri kullanacağınızı gösteren bir açıklama kısmı karşınıza çıkacak.
  • Daha sonra hesabınıza Facebook sayfanızı bağlamanız gerekiyor. Burada kendinize ait olan sayfayı seçerek bu hesapla eşleştirin. Bu sayede hem Facebook hem de Instagram üzerinden aynı anda reklam içerikleri oluşturabileceksiniz.
  • Bir sonraki adımda ise profiliniz için bir kategori seçmeniz gerekiyor. Bu kısımda sizin yaptığınız işi daha iyi tanıtan bir kategori seçtiğiniz takdirde daha kolay ön plana çıkacaksınız.
  • Son olarak da İşletme Profilini Ayarla kısmına geçeceksiniz. Bu kısımda da firmanızla alakalı iletişim kanallarını paylaşmalısınız. Eğer size ait olmayan bilgileri paylaşırsanız müşterilerin size ulaşması daha zor hale gelecektir.
  • Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan bitti kısmına tıklayın. İşletme profiline artık geçmiş olacaksınız. Şimdiden hepinize iyi satışlar dileriz.

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.