İnstagram’da Nasıl Dil Değiştirilir?

Dünyada en çok ziyaret edilen internet siteleri arasında yer alan, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan İnstagram, birçok ülkeden 1 milyarı aşmış aktif kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Türkiye’de ise 34 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip. Uygulamaya gelen çeşitli güncellemelerin ardından dil ayarları kendiliğinden değişebiliyor. Ya da kullanıcı tamamen kendi isteğiyle uygulamayı başka bir dilde kullanmayı tercih edebiliyor. Bu gibi durumlardan sonra kullanıcılar tarafından dil değiştirme adımlarının neler olduğu merak konusu olmaktadır. Biz de sizler için bu detaylardan bahsetmeye çalışacağız.

Dil Ayarları Neden Kendiliğinden Değişiyor?

Sosyal medya denildiği zaman akla gelen ilk üç uygulamadan biri olan Instagram, belirli zaman aralıklarında yeni özellikler sunmak için güncelleme getirmektedir. Özellikle son dönemlerde güncelleme sayıları daha da artmış durumda. Uygulamanın tasarımına gelen değişiklikler, mesajlaşma ve paylaşım kısımlarına gelen yenilikler gibi birçok özellik sebebiyle güncellemeler gündeme gelmektedir. Bu nedenle bu durum bazı cihazlarda dil ayarlarının değişmesine sebebiyet veriyor. Dil kendiliğinden İngilizceye dönüyor. Program, güncellemelerin ardından farklı bir dile geçtiği için dili değiştirmek isteyen kullanıcılar İnstagram’da dil nasıl değiştirilir sorusuna cevap arıyor. Şimdi bu sorunun cevabını sizler için yanıtlayacağız.

İnstagram’da Nasıl Dil Değiştirilir?

  • Öncelikli olarak İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “Settings” (ayarlar) kısmına girmelisiniz.
  • Bu kısma girdikten sonra karşınıza yeni bir pencere daha açılacaktır. “Account” (Hesap) kısmından alt tarafa doğru indiğiniz zaman “Language”(dil) kısmı karşınıza çıkacaktır. Dil ayarınızı değiştirmek için bu kısma tıklamanız gerekmektedir.
  • Bir sonraki adımda ise karşınıza İnstagram’da şuan için desteklenen çeşitli diller çıkacaktır.
  • Ardından bu diller arasından kullandığınız dile ya da seçmek istediğiniz dile tıklamanız gerekiyor.
  • Son olarak da tüm işlemlerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra yaptığınız bu değişiklikleri kaydetmeniz yeterli olacaktır.
  • Bütün bu adımları gerçekleştirmek iPhone cihazlarda da Androidlerde de aynı şekilde olmaktadır. Telefonunuzun özelliğinin farklı olması bu adımları değiştirmemektedir.

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.