İnstagram’da Reklam Alma ve Reklam Verme Yöntemleri

Sosyal medyanın hayatımızın bir parçası haline geldiği bu yeni dönemde, İnstagram’ın en sevilen online pazarlama kanallarından birisi olduğunu söylemek şüphesiz çok doğru olacaktır. Markalar için çok önemli bir pazarlama mecrası olan İnstagram, reklamları ve iletişimi sayesinde işletmelerin müşterilerine ulaşmalarını kolaylaştırmıştır. 2018 verilerine göre yaklaşık 2 milyondan fazla işletme, İnstagram’ı bu konuda kullanmayı tercih etmektedir. Ayrıca Avrupa ülkelerinin toplam nüfusundan fazla olan tüm İnstagram kullanıcıları da bu durumdan oldukça memnun görünmektedir.  Kullanıcıların %70’inin marka araması yaptığı, %80’inin ise bir işletmeyi takip ettiği tespit edilmiştir.

 

İnstagram’daki Reklam Modelleri Nelerdir?

 

İnstagram’daki işletmelerin temel düzeyde kullanabileceği 4 farklı İnstagram reklam verme modeli vardır. Bunlar hikâye, görsel, video ve döngü reklamları olmak üzere 4 tanedir. Hikâye reklamlarında az önce saydığımız bütün modelleri kullanabilirsiniz. Bu alanda kullanacağınız görsel 9:16 oranında olmalıdır ve görselin boyutu 1080x1920 piksel olmalıdır. Hikâyenizde video paylaşmayı tercih etmeniz halinde videonuzun en fazla 60 saniye olmasına özen göstermelisiniz.  Görsel reklam modelinde ise sadece bir etkileyici görsel kullanarak reklam verebilirsiniz. Video reklam modelinde, video içeriklerinizi kullanarak reklam verebilirsiniz. Ve İnstagram’daki video izleme oranlarına bakılırsa bu model oldukça fayda sağlamaktadır. Son olarak döngü reklam modeline bakacak olursak, birden fazla görsel kullanarak ya da video kullanarak paylaşabileceğiniz kaydırılabilir reklamlardır.

İnstagram’da Reklam Alma ve Reklam Verme Yöntemleri

İnstagram’ın işletmeler için yukarıda anlattığımızdan çok daha fazlasına sahip olmasından dolayı, işletme hesabına sahip olan kullanıcılar tarafından reklam alıp reklam verme yöntemlerinin neler olduğu oldukça merak konusu olmaktadır. Biz de sizler için bu detaylardan bahsetmeye çalışacağız.

  • Öncelikle bir işletme hesabınız yoksa ücretsiz bir şekilde işletme profili oluşturun.
  • Daha sonra Reklam Yöneticisi’nde reklam verme amacınızı, reklam formatınızı ve hedef kitlenizi seçmelisiniz.
  • Bütün bunları yaptıktan sonra bütçenizi belirlemelisiniz. Reklamlarınızın yayınlanma süresine karar vermeli ve harcamak istediğiniz bütçeyi ayarlamalısınız.
  • Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra reklamlarınız hazır duruma geldiğinde artık reklamlarınızı onaylayıp yayınlamanız gerekir. Bu durumda bildirim alırsınız.

 

 

 

 

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.