Instagram Hesabının Kapatılma Sebepleri Nelerdir ?

Şu an için de bulunduğumuz zaman dilimin de Instagram tüm dünya da milyarlarca insan tarafından kullanılan ve sevilen bir sosyal medya paylaşım platformuna dönüşmüş durum da. Elbette ki bu kadar insanın aktif olarak bulunduğu bir uygulama da uymanız gereken bazı kuralar belirlenmiştir. Eğer bu kurallara uymadığınız tespit edilirse Instagram tarafından hesabınızın kapatılması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki, Instagram Hesabının Kapatılma Sebepleri Nelerdir ?

Instagram Hesabının Kapatılma Sebepleri Nelerdir ?

Öncelikle şunu söyleyelim ki dünyanın her köşesin de milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram tüm üyelerinin farklı fikir ve görüş beyan etmelerine oldukça fazla değer verir. Düşünce özgürlüğünü savunur ancak bu kimseye başa bir kullanıcı bireye hakaret etme, aşağılama yetkisini vermez. Instagram hesabınızdan başka bir kişiye, sayfaya yapacağınız hakaret içerikli cümlelerin tespiti halin de hesabınız “ Topluluk kurallarının ihlali ” gerekçesiyle kapatılabilir. Bu sebeple başkalarına yapmış olduğunuz yorumlar da ve paylaşımlarınız da her zaman hoşgörülü olmanız hem sizin için hem karşı taraf için en iyisi olacaktır. Maalesef bazı kullanıcılar sahte takipçi ve sahte beğeni satın alma yoluna giriyor. Bu durum da hesabınıza bir sürü “ bot ” takipçi ve beğeni gelmiş oluyor. Platformun da bu tarz hilelerin önüne geçmek isteyen Istagram’ da eğer yaptığınız bu durum abartı bir hale dönüşürse Instagram da hesabınız da ki bu doğal olmayan yapay hareketliliği fark ettiği an hesabınızı kapatabilir.

Telif Hakkı ve Başkasını Taklit

Instagram’ ın en çok mücadele ettiği konulardan birisi de sahte, taklit hesapların önüne geçebilmektir. Ünlü bir kimseyi, bir gurubu ya da bir Instagram kullanıcısınınım resimlerini kendi hesabınız gibi kullanırsanız hesap kapatma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Diğer kullanıcılar hesabınızı Instagram’ a başka bir kullanıcıyı taklit ediyor maddesi şikâyet edebilirler. Ayrıca paylaşmış olduğunuz sosyal medya gönderilerinden de tamamen şahsınız sorumludur. İzinsiz bir şekil de başka bir insanın resimlerini, eserlerini kendi profil sayfanız da paylaşmanız ve karşı tarafın da olası bir şikayeti sonrası hesabınız kapatılması tehlikesi ile tekrar karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.