Instagram Profil Fotoğrafı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram 6 Ekim 2010 yılından beri hayatımızda olan, son 5 senedir oldukça popülerlik kazanan ve artık paylaşılan fotoğraflar ile yapılan etiketler ile beraber işbirliği adı altında para kazanılan bir sosyal medya platformu haline gelmiştir. Kısaca; özünde fotoğraf ve kısa video paylaşımı olan Instagram, filtrelerle fotoğraflarınızı daha eğlenceli ve şık bir hale getirmesinin yanı sıra hızlı, kolay, eğlenceli ve heyecanlı bir ara yüze sahip bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sizlerin fotoğraf, video, reels ve IGTV gibi paylaşımlarda bulunmanıza imkân sağlıyor. Ayrıca artık işletme hesabına geçip kendi butiğinizin veya mağazanızın ürünlerini fiyatlarını dahi etiketleyerek paylaşabilir, satış yapabilirsiniz. Öncelikle içinize sinen ve eğer daha fazlasını da isteyip işbirliği yapan sayfaların ya da sattığınız ürünlere müşteri çekebilmek için sizi keşfetmeleri gerekmektedir. Bunun ilk ve en önemli adımı da Instagram Profil Fotoğrafıdır. Peki, Instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

Instagram Profil Fotoğrafı Değiştirme

Öncelikle bir Instagram hesabınız yoksa uygulamayı eğer Android kullanıcısıysanız Google playden veya IOS kullanıcısıysanız App Store’dan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra çıkan ekranda “yeni hesap oluştur” seçeneğine tıklayıp e-posta adresini yazıp kullanıcı adınızı seçtikten sonra şifrenizi tanımlayabilirsiniz. Telefon numaranızı girip onay kodunuzu aldıktan sonra siz de bir Instagram kullanıcı olmuş olacaksınız. Eğer bir hesabınız varsa direk giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra en alt sağ köşede bulunan profil kısmına tıklayıp profilinizi görüntüledikten sonra orta kısımda bulunan “profili düzenle” yazan yere tıklamalısınız. Daha sonrasında açılan ekranda profil fotoğrafı olan yere tıklayıp profil fotoğrafınızı çekebilir veya galerinizden seçip ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar basit ve kolay!

Instagram profil fotoğrafınızı kaldırmak isterseniz eğer yine aynı adımları uygulayıp çıkan ekranda “mevcut profil fotoğrafını kaldır” seçeneğine tıklamalısınız.

Eğer hesabınız Facebook hesabınıza bağlıysa ve Facebook’ta olan bir fotoğrafı aktarmak istiyorsanız yine aynı adımları yerine getirmelisiniz. Sonrasında çıkan ekranda “Facebook’tan Aktar” seçeneğine tıklayıp istediğiniz fotoğrafı aktarıp Instagram profil fotoğrafı olarak ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca Instagramın sizlere sunduğu güzel ve değişik filtreler ile fotoğraflar çekebilir ve bunları galerinize kaydettikten sonra profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.