Instagram Story Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün sosyal medyası olan Instagram da günü birlik olarak atılan fotoğraflar, videolar, hoşumuza giden sözler, diğer güncel sayfaların yaptığı paylaşımlar veya dinlediğimiz müzikleri takipçilerimize ulaştırmak amacıyla attığımız hikaye adı altında resimlere denir. Bunlar 24 saat kalıcılığını sürdürmekle birlikte bu storylerin oldukça gelişmişlik özelliği mevcuttur. Yenilenerek Instagram kendini güncellemeye devam ettikçe bu Instagram Story özelliği de gelişmektedir. Detaylı olarak Instagram storynin ne olduğunu ve nasıl kullandığını sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Instagram Story Tanımı

Instagram story özelliği ya da başka bir deyişle hikaye özelliği 24 saat içerisinde attığımız fotoğraflar veya videoların otomatik olarak süresi tamamlandığında silinmesi anlamına gelmektedir. Bu şekilde takipçileriniz paylaştığınız gönderileri tam olarak kalıcı görmemek ile birlikte 24 saat içerisinde silinmesi nedeniyle profilinizde o fotoğraf daha fazla kalmamaktadır. Ayrıca soru özelliği sayesinde de fotoğrafınıza kimin baktığını görmeniz mümkündür. Bu özellik kalıcı olmaması nedeniyle oldukça kullanılan ve sevilen bir özellik olarak çıktığı günden beri konuşulmakta ve sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram'ın en güncel özelliği olan story özelliği gittikçe gelişim göstermektedir.

Instagram Story Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram da story atmak isteyen ve bu sürenin de oldukça göze hoş gözükmesine ve takipçilerinin beğenisini kazanmasını isteyen kişiler için nasıl kullanıldığı sorusu oldukça önemlidir. Koymak istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra fotoğraf veya videonuza gözükecek filtreyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafını üst kısmında yazı yazma özelliği veya resim çizme özelliği mevcuttur. Sizler sorularınızı ne kadar hayal gücünüz gelirse o kadar güzel yapabilme yetkisine sahipsiniz. Gittikçe gelişen bu özelliği sayesinde de takipçileriniz artmakta ve sizlerin profilinizin beğenilmesi de kaçınılmaz olmaktadır.

Instagram'a Story Atarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Instagram da 24 saat kalıcılığa olan story atarken bazı dikkat etmemiz gereken hususlar mevcuttur. Bu hususları dikkate alarak Instagram'a story atabiliriz. Bu dikkat edilmesi gereken hususları maddelendirecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

- Seçtiğimiz fotoğrafa uygun filtre ile paylaşımda bulunmak oldukça önemli bir madde olarak geçmektedir. Hangi filtrenin daha uyumlu olduğunu veya fotoğrafınızın hangi temaya daha uygun bir filtre sahip olduğunu sizler yardım alarak bulabilir veya storylerinizi gittikçe geliştirerek bu filtreyi fotoğrafınıza ekleyebilirsiniz.

- Bir yazı veya söz eklemek istiyorsanız bunun daha uygun bir yazı puntosu da yazılmasını aynı zamanda doğru yere konulmasına da Özen göstermeniz gerekmektedir. storyler de görsellik ve hoşluk oldukça önemlidir. Siz hangi konuya uygun bir tema seçtiğimizde yazınıza şekline bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bu 2 maddeye dikkat ederek bir story yayınladığınız müddetçe oldukça göze hoş gelen ve sizleri mutlu edecek fotoğraflar yayınlamış olursunuz.

Story Özelliğinde Yakın Arkadaşlar Kısmı

Yayınladığınız fotoğraflarınızda hangi takipçilerinizi o fotoğrafı görmek isteyip istemediğini bağlı olarak bir sınırlandırma veya takipçi çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yakın arkadaşlar kısmını da sadece sizlere yakın olan ve daha samimi fotoğraflarınızı görmesini sağlayacağınız insanları toplayacağınız bir alan yaratmış olursunuz. Bu soru özelliğine yakın arkadaşlar kısmı oldukça sevilen ve güncel olarak konuşulan bir Instagram özelliği olarak geçmektedir.

Instagram Story Attıktan Sonra Kalıcı Hale Getirmek

Instagram'a story attıktan sonra o fotoğrafınızın sayfanızda kalma süresi 24 saat olarak sınırlanmıştır. 24 saat süre boyunca takipçileriniz dilediği kadar sizin attığınız fotoğrafa bakma hakkına sahiptir. Ancak sizler o fotoğrafı kalıcı hale getirmek istiyorsanız ve sayfanızda sabitlemek istiyorsanız fotoğrafın sağ üst köşesinde öne çıkar butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu yazımızda Instagram story hakkında detaylı bilgiler edinerek ne olduğu ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında sizleri bilinçlendirir. Buna bağlı olarak sizler dilediğiniz gibi Instagram story paylaşımı yapabilirsiniz.

Ucuz takipçi satın al, instagram ucuz takipçi satın alma sitesi, takipdenizi.com üzerinden Tiktok Takipçi, İzlenme, Beğeni, Yotube abone, video izlenme satın alabilir hesabınzıı ucuz ve kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan faydalı sosyal medya konuları ve pratik bilgiler ile karşılaştığınız sorunları çözmekte yardımcı olmayı umuyoruz.

En Çok Satılan Paketlerimiz

En Çok Tercih Edilen ucuz takipçi paketlerinde indirimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Gerçek kaliteli Türk takipçi paketlerinden bütçenize uygun olanı sipariş verebilirsiniz.
Ucuz takipçi paketlerimizin tamamı kaliteli ve güvenilirdir. Olağandışı bir düşme ya da başka bir olumsuz durum olduğunda fazlasıyla telafi edilir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz ucuz takipçi paketini satın alabilirsiniz.